b143be139d3c916e4db5e4b7a457c1b2
Kontakty a otevíračka

Napište nám:

posta@kartes.cz

 

Zavolejte nám:

Telefon: +420 604 130 135


Přijďte se na nás podívat:

Areál VUT, objekt číslo 22, Kraví hora, Brno 602 00

 

AUTEM

Odbočte z ulice Veveří, okres Brno-město do ulice Rybkova. Pravděpodovně vás zarazí označení, že vjíždíte do slepé ulice, nenechte se ale zmást a neohroženě pokračujte nahoru až k areálu VUT, který se nachází v zatáčce na kopci po pravé straně. Kolem recepce vjeďte dovnitř a dejte se hned po levé straně silnící nahoru. Kartes sídlí ve žluté budově číslo 22 (třetí objekt zezhora). Parkovat můžete pohodlně až před našimi dveřmi.

MHD

Trolejbusem např. z Mendlova náměstí číslo 25 nebo 26 na zastávku Čápkova. Následně 15 minut chůze (viz mapa).

Šalinou číslo 3 nebo 11 z Židenic a Lesné na zastávku Rybkova. 15 minut chůze (viz mapa).

Nebo šalinou číslo 4 z brněnského centra (zastávka Česká) na zastávku Náměstí Míru. 9 minut chůze (viz mapa).

 

Otevírací doba:

PO až ČT 8:00 - 14:00, PÁ 8:00 - 12:00

           

Curaprox nebo Spokar?

Curaprox nebo Spokar?

18. 06. 2020, 10:05

Vyřešte kartáčkové dilema jednou pro vždy!

Ztrácíte se ve výběru zubních kartáčků? Podívejme se tomu společně na zoubek.

Kartáček je nedílnou součástí života každého z nás. Jen si vzpomeňte, jak vám bylo, když jste se vydali na dovolenou a s hrůzou jste zjistili, že jste kartáček nechali doma. Následné čištění zubů pastou (když byla) a prstem na tajňačku nebylo to pravé ořechové.

Donedávna jsme se celou dobu zuby nehty drželi značky Curaprox. Ultra měkký kartáček CS Ultra Soft 5460 byla pro nás ta správná volba. V rámci úsporných opatření jsme kartáčky kupovali ve velkém a celý rok jsme si na ně s rodinou chodili do šuplíku. Život je ale změna, a proto jsme se rozhodli najít na trhu s kartáčky jinou, lepší a možná i cenově dostupnější variantu.

Jako skalní členové fanklubu těch nejvíc měkkých (čti ultrasoft) kartáčků a díky úchylce na design kartáčku Curaprox jsme vyzkoušeli Spokar. A logicky nás nejvíc nalákala řada Spokar X 3429 ultra soft, která na první dobrou je velmi podobná těm našim starým známým z Curaproxu.

Na první pohled jsou oba druhy kartáčků velmi podobné. Jako vejce vejci. Někdo s okem laika by možná dokonce i řekl, že jsou úplně stejné. Stejná hlavička, podobné barevné kombinace. Pozor, zdání klame.

Technická stránka věci a funkčnost jsou pro nás klíčové!

Na první rozdíl jsme narazili okamžitě, jak jsme kartáček vzali do ruky. Držadlo od Curaproxu je hladké a kompaktní. Zatímco Spokar má uprostřed držadla výraznou rýhu, díky které kartáček hned skvěle padne do ruky, a po chvíli používání zjistíte, že se s ním i snáze dostanete do méně přístupných míst. Ano, držení kartáčku je o zvyku, ale musíme říct, že nás tento ergonomický tvar příjemně překvapil. A veřejně a bez mučení přiznáváme, že ve Spokaru ta držadla prostě vymysleli lépe.

Další odlišností, která je vidět až po chvilce zkoumání a porovnávání, je samotná hlavička. U Curaproxu je užší a větší, Spokar se v porovnání s konkurentem vydal cestou menší a kulatější hlavičky. Těžko říct, co nám osobně vyhovuje více a s čím se lépe „manipuluje“. Vlákna jsou k nerozeznání, oba výrobci totiž uvádí okolo 5500 šetrných vláken. Ani jedna značka nám nedráždí dásně a hustota štětinek, a tím pádem i kvalitně odvedené vyčištění chrupu, je na srovnatelné úrovni.

A design kartáčku je nejvíc!

Barevných kombinací je trhu od obou značek nepřeberné množství. Na oficiálních webovkách jsou zveřejněny všechny možné i nemožné barevné kombinace. Curaprox v tomto hodnotícím parametru vyšel ale lépe a v barevných kombinacích se opravdu vyřádil.  Za nás, designové fajnšmekry, mu tedy přidáváme plusové body. Mají širší barevnou škálu a větší výběr.

S designem jde ruku v ruce ale i samotný vzhled balení, ve kterém se kartáčky koupíte. Co si budeme povídat, zboží v obchodech vybíráme v první řadě očima. Balení Spokaru má hráškovou barvu a designově je vcelku šikovně vyladěné. Líbí se nám i stručné texty (ruku na srdce, kdo z nás to také čte, že?) a stylový podpis designera na přední straně. Curaprox si s tím naopak hlavu moc nelámal a samotné balení lehce připomíná modrobílou cirkusovou maringotku. Škoda. I na designu záleží.

 

Markeťácké okénko aneb kdo je vidět víc.

To, v čem ale Curaprox poráží konkurenci na plné čáře, je vyšperkovaný marketing, díky kterému si získal na českém trhu tak výjimečné místo. Curaprox najdeme všude a reklama je opravdu masivní. Škoda, že o Spokaru není tolik slyšet. Věříme tomu, že menší propagace by mu slušela.

Peníze až na prvním místě!

Když jsme vybírali kartáček, který se v kvalitě utká s Curaproxem, byla naším stěžejním kritériem i cena. A Spokar, světe div se, nabízí své kartáčky výrazně levněji. I v našem e-shopu držíme ceny nízko a Spokar u nás koupíte za 65 Kč. Cenově tedy Spokar válcuje Curaprox na plné čáře.

Když oba kartáčky vezmeme kol a kol, kvalita kartáčků je z našeho pohledu velmi stejná. Velikost hlavičky nehraje pro nás, běžné konzumenty, tak velkou roli, i když věříme, že za jistých okolností s menší hlavičkou od Spokaru to může jít prostě lépe. Vlákna u obou konkurentů jsou ultra měkká a velmi šetrná. Hlavní odlišnost vidíme především v ceně a ergonomickému držadlu. Oba tyto faktory hrají ve prospěch pelhřimovského Spokaru. Cena je minimálně o třetinu nižší a držadlo s rýhou se lépe drží a tolik neklouže.

Za nás máme jasno a co vy? Ještě váháte?

I přesto vše výše zmíněné letité fanoušky Curaproxu plně chápeme (i my jsme jimi byli), a proto jim vycházíme vstříc. U nás seženete kartáček Curaprox za 99 Kč, což je na trhu bezkonkurenční cena. Curaprox je sázka na osvědčenou jistotu, která nezklame. Kartáček Spokar může být pro mnohé z vás zatím nevyzkoušená novinka, kterou když okusíte, tak u ní zůstanete a budete spokojeni.

 

 

Váš Kartes

 

 

 

 

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.