b143be139d3c916e4db5e4b7a457c1b2
Kontakty a otevíračka

Napište nám:

posta@kartes.cz

 

Zavolejte nám:

Telefon: +420 604 130 135


Přijďte se na nás podívat:

Areál VUT, objekt číslo 22, Kraví hora, Brno 602 00

 

AUTEM

Odbočte z ulice Veveří, okres Brno-město do ulice Rybkova. Pravděpodovně vás zarazí označení, že vjíždíte do slepé ulice, nenechte se ale zmást a neohroženě pokračujte nahoru až k areálu VUT, který se nachází v zatáčce na kopci po pravé straně. Kolem recepce vjeďte dovnitř a dejte se hned po levé straně silnící nahoru. Kartes sídlí ve žluté budově číslo 22 (třetí objekt zezhora). Parkovat můžete pohodlně až před našimi dveřmi.

MHD

Trolejbusem např. z Mendlova náměstí číslo 25 nebo 26 na zastávku Čápkova. Následně 15 minut chůze (viz mapa).

Šalinou číslo 3 nebo 11 z Židenic a Lesné na zastávku Rybkova. 15 minut chůze (viz mapa).

Nebo šalinou číslo 4 z brněnského centra (zastávka Česká) na zastávku Náměstí Míru. 9 minut chůze (viz mapa).

 

Otevírací doba:

PO až ČT 8:00 - 14:00, PÁ 8:00 - 12:00

           

Nestává se z vašeho kartáčku překladiště bakterií?

Nestává se z vašeho kartáčku překladiště bakterií?

31. 08. 2020, 10:39

Ruku na srdce. Dokážete zalovit v paměti, kdy jste si naposledy měnili váš zubní kartáček? Že už ani nevíte? Nezačíná se z vašeho kartáčku už pomalu stávat rozježená hrůza, která má své nejlepší za sebou a hodí se spíše k důkladnému čištění WC nebo spár mezi kachličkami? A teď si vezměte, že do této věci, kterou vkládáte do úst několikrát denně, vkládáte i veškerou naději, že vám vykouzlí neodolatelný a zdravý chrup. Přečtěte si raději pár tipů, jak si ze zubního kartáčku neudělat překladiště bakterií, a buďte připraveni!

Kdy kartáčku zvoní hrana?

Opotřebení kartáčku závisí na mnohém, ať už jde třeba o styl nebo délku doby čištění či pravidelnosti užívání. Frekvence výměny tedy do značné míry individuální záležitostí, ale kartáčkoví odborníci uvádí, že byste tuto základní hygienickou výbavičku civilizovaného člověka měli měnit 4 do roka. To znamená každé tři měsíce.

Pravidlo není samozřejmě neoblomné dogma. Kartáček se bez debat mění po každé nemoci, nehledě na to, v jaké periodě životnosti se štětináč momentálně nachází.

Pokud se například stane, že jsou vlákna velmi roztřepená, nekopírují tak dostatečně při čištění pohyb kartáčku a způsobují až krvácení dásní.  I v tomto případě kartáčku odzvonila hrana a musí z kola ven. Co si budeme, rozježená hlavička nekompromisně odhalí, jací jste v čištění zubů mistři, a jak hodně na kartáček tlačíte. Takže pozor na to, čím méně tlačíte, tím lépe.

Druhou příčinou otlačených štětin může být i nesprávné uchovávání kartáčku. Hlavička kartáčku by se neměla dlouhodobě opírat o nic, co by její vlákna namáhalo. Vyhněte se tedy závěsným stojánkům. Zároveň se snažte kartáček nemít trvale v obalech a krytech, které jsou velmi často rájem pro bakterie. Ty pak následně v ústech vyprodukují kyseliny narušující zubní tkáň a vedou ke vzniku zubního kazu.  

Každé tři měsíce

Závěrem se znovu dostáváme na začátek článku, kde se odkazujeme na doporučenou frekvenci výměny. Každé tři měsíce. A i přesto všechno, že si myslíte, že váš půlroční model nevykazuje jakékoliv známky opotřebení, zvažte jeho výměnu a nedovolte mu stát se trvalou součástí vašeho zátiší na umyvadle. Na kartáčku se i při nulovém vybočení štětin a pravidelné omývání hlavičky v ústní vodě množí bakterie ze zubního plaku, které zubům jednoduše nesvědčí.

Zapomínáte? Máme řešení

V Kartesu jsme si dlouhou dobu lámali hlavu, jak bychom si a hlavně vám připomínání výměny kartáčku zjednodušili. A máme řešení….

O tom ale až příště…

 

Sledujte nás!

Více informací se dozvíte již brzy!

 

Váš Kartes

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).