b143be139d3c916e4db5e4b7a457c1b2


Kontakty a otevíračka

Napište nám:

posta@kartes.cz

 

Zavolejte nám:

Telefon: +420 773 795 569


Přijďte se na nás podívat:

Areál VUT, objekt číslo 22, Kraví hora, Brno 602 00

 

AUTEM

Odbočte z ulice Veveří, okres Brno-město do ulice Rybkova. Pravděpodovně vás zarazí označení, že vjíždíte do slepé ulice, nenechte se ale zmást a neohroženě pokračujte nahoru až k areálu VUT, který se nachází v zatáčce na kopci po pravé straně. Kolem recepce vjeďte dovnitř a dejte se hned po levé straně silnící nahoru. Kartes sídlí ve žluté budově číslo 22 (třetí objekt zezhora). Parkovat můžete pohodlně až před našimi dveřmi.

MHD

Trolejbusem např. z Mendlova náměstí číslo 25 nebo 26 na zastávku Čápkova. Následně 15 minut chůze (viz mapa).

Šalinou číslo 3 nebo 11 z Židenic a Lesné na zastávku Rybkova. 15 minut chůze (viz mapa).

Nebo šalinou číslo 4 z brněnského centra (zastávka Česká) na zastávku Náměstí Míru. 9 minut chůze (viz mapa).

 

Otevírací doba:

PO až ČT 8:00 - 14:00, PÁ 8:00 - 12:00

           

O nás aneb bylo, nebylo...

Říká se, že příběhy táhnou, tak i my pro vás jeden máme. Náš do jisté míry malý velkoobchod, ale o to větší maloobchod Kartes stojí na brněnské Kraví hoře v areálu VUT už od roku 1998.

Tak nějak ten příběh tedy začíná. Bylo, nebylo. Bývalí majitelé roku 1998 odstartovali přátelskou a dlouholetou spolupráci s předními českými výrobci kartáčů, štětců a válečků. Jedná se zejména o Spojené kartáčovny z Pelhřimova, tradičního a ryze českého výrobce značky Spokar a významného evropského exportéra. Na Spokar Kartes nedal nikdy dopustit, jsme totiž jedni z mála spokaráckých království tady v Jihomoravském kraji, které nabízí svým zákazníkům veškerý sortiment této značky, a díky skvělým vztahům s kolegy z jejich obchodního týmu děláme, jak se tak skromně říká zázraky do tří dnů a nemožné v podstatě na počkání. Kartes zároveň velmi úzce spolupracuje například i s rodinnou firmou Vala, která pochází z Uherského Hradiště, se společností MaKro do pana Kročila, od kterého odebíráme mycí hadry a rukavice a tak dále a tak dále.  

Mít za sebou podporu těch nejlepších byl základ k úspěšnému začátku firmy Kartes.

Léta ubíhala, obchodu se dařilo někdy lépe, někdy hůře, prostě tak, jak to v životě chodí. My jsme tady zatím ale nebyli. Až v roce 2019 se bývalí majitelé po více jak 20 let rozhodli předat štafetu dál. A v tom jsme přišli my. Ivo a Tereza. Mladí, neklidní, horliví, naivní a plní energie.

Převzali jsme Kartes s velkým odhodláním posunout ho zase o kousek dál. Kolem Vánoc 2019 jsme přebrali firmu a založili e-shop. S e-shopem bylo práce jak na kostele (a to jsme ještě netušili, že několika týdenní prací, která spočívala v urputném naklikávání cca miliónu položek do systému, to nekončí), uzavřeli jsme spolupráci s dalšími obchodními partnery. Kartes rovnýma nohama skočil do rozbouřených vln sociálních sítí a založili jsme si i svůj profil na Heurece, největší nákupní platformě v ČR. Začátek roku 2020 byl plný změn nejen pro Kartes, ale i pro nás dva. Opustili jsme naše pražské zaměstnavatele a slavnostně s dodávkou nemalých rozměrů se přestěhovali do Brna.

V Kartesu jsme na všechno sami dva. V našem podnikání si každý našel to své. Ivo řeší obchodní záležitosti, Tereza ty markeťácké. Propojili jsme jeho zálibu pro obchod a kutilství všeho druhu s jejím kreativním duchem a nadšením pro marketing. Jeho lákalo podnikání, obchod a samostatnost a ona se těšila, že se postaví na startovací čáru a rozeběhne marketing, co si budeme povídat, v mnoha oblastech „začínajícímu startupu“.

Bude nám za chvíli oběma 30, máme za sebou už krátkou kariéru ve velkých mezinárodních korporátech a jsme rádi, že se prostřednictvím Kartesu, dalo by se říci, zajeté brněnské firmy, „stavíme“ na vlastní nohy. Někdy to bolí, docela často to bolí. Jsme jedni z dalších hráčů na již rozebraném trhu. Každopádně vidina toho, že si budujeme vlastní firmu, děláme, co nás baví, a zodpovídáme se sami za sebe, nás táhne kupředu! Tedy alespoň doufáme.

Za Kartes Tereza a Ivo

 

 

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).